eğitim sitesi

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerAkıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır. [ Bernard Shaw ] (ekleyenDersimiz.Com - 1826)

Güzel SözlerAkıllı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri var; aptal konuşur, zira kendinin bir şeyler söylemek mecburiyetinde olduğunu sanır. [ Plato ] (ekleyenDersimiz.Com - 1827)

Güzel SözlerBilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. [ Terry ] (ekleyenDersimiz.Com - 1828)

Güzel SözlerBilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. [ Alexander Everett ] (ekleyenDersimiz.Com - 1829)

Güzel SözlerBilgi büyük adamı alçak gönüllü yapar, normal adamı şaşırtır, küçük adamı ise kibirlendirir. [ Brigitte ] (ekleyenDersimiz.Com - 1830)

Güzel SözlerBilgiyle dirilenler asla ölmezler. [ Hz. Ali (r.a.) ] (ekleyenDersimiz.Com - 1831)

Güzel SözlerBir çivi yüzünden bir nal,bir nal yüzünden bir at,bir at yüzünden de bir atlı gidiverir. [ Franklin ] (ekleyenDersimiz.Com - 1832)

Güzel SözlerBir şeye ait her şeyi öğrenin; her şeye dair bir şeyler bilin. [ Var Dyke ] (ekleyenDersimiz.Com - 1833)

Güzel SözlerBir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur. [ Sokrates ] (ekleyenDersimiz.Com - 1834)

Güzel SözlerBizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir. [ Francis Bacon ] (ekleyenDersimiz.Com - 1835)

Güzel SözlerDaha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak da kalamaz. [ Oliver Cromwell ] (ekleyenDersimiz.Com - 1836)

Güzel SözlerDün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa ,bugün yeterli değilsiniz demektir. [ Earle Wilson ] (ekleyenDersimiz.Com - 1837)

Güzel SözlerDüşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 1838)

Güzel SözlerElmas nasıl yontulmadan mükemmelleşmezse, insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 1839)

Güzel SözlerEn güçlü hafıza bile en zayıf mürekkepten solgundur. [ Meçhul ] (ekleyenDersimiz.Com - 1840)

Güzel SözlerErişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar. [ Emile Raux ] (ekleyenDersimiz.Com - 1841)

Güzel SözlerEvinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 1842)

Güzel SözlerEvlilikte başarı yalnız aranan kişiyi bulmakta değil,aranan kişi olmaya da bağlıdır. [ Foster Wood ] (ekleyenDersimiz.Com - 1843)

Güzel SözlerEy yaşam senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir. [ Seneca ] (ekleyenDersimiz.Com - 1844)

Güzel SözlerGençken bilgi ağacını dikelim ki, yaşlandığımız zaman gölgesinde barınacak bir yerimiz olsun. [ Chesterfield ] (ekleyenDersimiz.Com - 1845)

Güzel SözlerGideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur. [ Peter F.Drucker ] (ekleyenDersimiz.Com - 1846)

Güzel SözlerGüller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır. [ Nietzsche ] (ekleyenDersimiz.Com - 1847)

Güzel SözlerHakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur. [ Necm:39 ] (ekleyenDersimiz.Com - 1849)

Güzel SözlerHayat geç kalanları hiç affetmez. [ Gorbachov ] (ekleyenDersimiz.Com - 1850)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   1 2 3 4 5 6 7 8 9   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1667 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1667 güzel söz var.