Eğitim Sitesi

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler İnsanın eğitimi doğuşuyla başlar, insan konuşmadan, anlamadan önce eğitilir. [ J. J. Rousseau ] (ekleyenEditör - 7972)

Güzel Sözler "Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker yoktur." [ HAMİLTON ] (ekleyenFAZLI MERİÇ - 11971)

Güzel Sözler Cesaret zafere,kararsızlık tehlikeye,korkaklık ölüme götürür.

[ yavuz sultan selim ] (ekleyen dhgu - 11977)

Güzel Sözler Ben, Allah'ın dinini konuşuyorsam niye dürüst olmayayım ki? Yoksa yarın büyük mahkemede beni Allah'ın elinden kim kurtarabilir? [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125374)

Güzel Sözler Sevgiden ölüler dirilir, sevgiden padişahlar kul olur. Sevgiden bakırlar, altın kesilir [ - ] (ekleyenEditör - 8320)

Güzel Sözler Kişi kendi kusurlarını söylemekten hoşlanmaz, bu işi başkaları gereği kadar yapar zaten. [ Hans Christian Andersen ] (ekleyenEditör - 8107)

Güzel Sözler İnsanları niçin öldürüyorsunuz, biraz bekleyin zaten ölecekler. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6560)

Güzel Sözler Günahtan kaçınmayan bilgin, meşale tutan bir kördür. Doğru yolu gösterir, kendisi görmez. [ Şeyh Sadi ] (ekleyenEditör - 8147)

Güzel Sözler Çiçek koku vermek,ateş ısıtmak,kadında mesud etmek için yaratılmıştır. [ G.Gardony ] (ekleyenDersimiz.Com - 6858)

Güzel Sözler Şiir, güzellikte çarpışan tek gerçektir. [ Glfillon ] (ekleyenDersimiz.Com - 6985)

Güzel Sözler İnci çamurda erimez. [ Victor Hugo ] (ekleyenDersimiz.Com - 7214)

Güzel Sözler Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz. [ Özdemir Asaf ] (ekleyenDersimiz.Com - 6732)

Güzel Sözler İnsan kelimelerle düşünür, konuşur ve etkiler. Hayvanlar bundan yoksundur. Güzel kelimeler ve iyi sözler kullanamayan aşağı düşer... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125142)

Güzel Sözler Güzele ayrı söz çirkine ayrı söz söylemeli...
[ bir kişi ] (ekleyen bir kişi - 9311)

Güzel Sözler İnsanlara merhamet etmeyen kimseye Allah da merhamet etmez. [ hadis-i şerif ] (ekleyenZeki Özdemir - 14759)

Güzel Sözler Övülmek isterseniz, alçakgönüllülüğü yem olarak kullanın. [ Lord Chesterfield ] (ekleyenMehmet - 7070)

Güzel Sözler Ben benim muallimim olamam. Veya kendi kendimin muallimi olamam. Ama ben kendimin veya kendim benim muallimim olabilir. Eğer ki, kendim benim muallimim olacaksa vay benim halime. Ama ben kendimin muallimi olacaksam ben kendi kendime yeterim... [ Ümit Zafer Bağcı ] (ekleyenGençŞair - 16954)

Güzel Sözler Kaybedilmiş günlerin en kötüsü, bir defacık olsun, gülmeden geçilenidir. [ Chamfort ] (ekleyenDersimiz.Com - 6768)

Güzel Sözler Doruğa ulaşsanız bile, hâlâ ulaşılması gereken tüm gelecek önünüzde durmaktadır. [ Lao-Tsu ] (ekleyenDersimiz.Com - 7012)

Güzel Sözler Sadece yeteri kadar sevebilirseniz; dünyanın en güçlü insanı olabilirsiniz. [ E.Fox ] (ekleyenDersimiz.Com - 7009)

Güzel Sözler Tanrı eğri çizgilerle, doğru yazar. [ Portekiz atasözü ] (ekleyenEditör - 7797)

Güzel Sözler Mutluluk kimine göre samanlıkta iğne;kimine göre ise samanlıktaki saman gibidir. [ Admin ] (ekleyenDersimiz.Com - 6624)

Güzel Sözler Başkasını övmeyenlere, yerenlere, kimseden hoşnut olmayanlara bakın; bunlar kimsenin beğenmediği insanlardır. [ La Bruyere ] (ekleyenEditör - 7875)

Güzel Sözler Nankörlük, zayıf insanların işidir,kudretli insanlar içinde asla nankör olana rastlamadım. [ Goethe ] (ekleyenDersimiz.Com - 6952)

Güzel Sözler Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. [ Atatürk ] (ekleyenDersimiz.Com - 6701)

Güzel Sözler Ben bin yıl okusamda bana ne bilirsin diye sorarlarsa ben haddimi bilirim derim. [ Hz. Mevlana ] (ekleyenM. Hayat Taşkın - 15649)

Güzel Sözler Bir insan erkek veya kadın olsun kendini değersiz görüyorsa şayet, ne evlilikte ne de toplumda huzur vermezler çevrelerine... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125091)

Güzel Sözler Her kapıyı açmanın kestirme yolu habire anahtar aramak değil, anahtar adam olabilmektir. [ R.Ş.Apuhan ] (ekleyenDersimiz.Com - 6689)

Güzel Sözler Karnı aç olana gün uzun gelir. [ Aleksis Kivi ] (ekleyenEditör - 8012)

Güzel Sözler Geçmişi hatırlayamayanlar,onu bir kere daha yaşamak zorunda kalırlar. [ G.Santayana ] (ekleyenDersimiz.Com - 6893)

Güzel Sözler Akıllı insanlar hatalarından ders çıkarandır. Ama daha akıllı insan başkalarının hatalarından ders çıkarandır. [ u.g.ş. ] (ekleyenu.ğ.s. - 18601)

Güzel Sözler İnsanlar hakikate değil, yalan karışmış gerçeğe daha çok ilgi duyarlar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125349)

Güzel Sözler Gençken bilgi ağacını dikelim ki, yaşlandığımız zaman gölgesinde barınacak bir yerimiz olsun. [ Chesterfield ] (ekleyenDersimiz.Com - 6541)

Güzel Sözler Menfaat her türlü dili konuşur, her kılığa girer, hatta menfaatlere karşı kayıtsız biri gibi görünmesini de bilir. [ La Rochefoucauld ] (ekleyenEditör - 8111)

Güzel Sözler Okuyup anlamıyorsa okuduğu boştur.
okuyor, anlıyor ama yaşamıyorsa okuduğu havadır.
okuyor, anlıyor, yaşıyor ama yaşatmıyorsa okuduğu başına beladır.
okuyor, anlıyor, yaşıyor ve yaşatıyor ama bunları Allah için yapmıyorsa okuduğu,anladığı,yaşadığı ve yaşattığı ne varsa yalandır.gösteriştir,riyadır,hebadır,fenadır,cezadır,maalesef...
[ Mehmet yüksel (C.nur camii imamı) ] (ekleyenmehmet yüksel - 16336)

Güzel Sözler INSAN KITAPLA INSANDIR [ NILGUN TOKER KOCA ] (ekleyenNILGUN TOKER KOCA - 13749)

Güzel Sözler Kusursuz dost arayan dostsuz kalır. [ Mevlana ] (ekleyenDersimiz.Com - 6611)

Güzel Sözler Güzellik müthiş bir kudret,gülümseme ise onun kılıcıdır. [ Charles Reack ] (ekleyenDersimiz.Com - 6908)

Güzel Sözler ZENGININ AYAKKABISI FARKLI FAKIRIN AYAKKABISI FARKLI ZENGININ EVI FARKLI FAKIRIN EVI FARKLI AMA GIRECEKLERI MEZARLARI AYNI [ ] (ekleyenFatma Betul Kamo - 15818)

Güzel Sözler Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır. [ C.PAVESE ] (ekleyenEditör - 8291)

Güzel Sözler İnsan ancak kendisinin yerini, en aşağı kendisi kadar doldurabilecek bir başkasının bulunduğunu kabul ettikten sonra akıllanmaya başlar. [ R.E. Byrd ] (ekleyenEditör - 7899)

Güzel Sözler Bakılacak yüze, utanılacak söz söyleme. [ - ] (ekleyenAdmin - 8379)

Güzel Sözler İnsan dilini, dişlerinin içinde korumalı. [ Henry Fielding
]
(ekleyenReyhan - 7109)

Güzel Sözler Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın [ - ] (ekleyenEditör - 8308)

Güzel Sözler Sabahleyin kaybedeceğin bir saatin bütün gün zararını çekersin. [ William Whately ] (ekleyenDersimiz.Com - 6579)

Güzel Sözler Akan sulardan ibret al, yüzünü yerlere sürüyüp gider. [ Şah İsmail ] (ekleyenEditör - 7951)

Güzel Sözler Evliliğin, her şeyi kemiren bir canavarla bıkıp usanmadan boğuşması gerekir: Alışkanlık. [ H. de Balzac ] (ekleyenEditör - 8027)

Güzel Sözler Kuş, insafsız ellerin yıkacağından korksa da yine yuvasını kurar. [ K. Mikszath ] (ekleyenDersimiz.Com - 7190)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   1 2 3 4 5 6   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1797 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1797 güzel söz var.