Yazılı Sınav Soruları
22 Ekim 2016 Cumartesi

Kıyamet İle İlgili En Güzel Özlü Sözler

güzel sözler Allah kıyamet günü ruhları bedenlerine gönderince mü’minlerin ruhları da yeşil renkli kuşların vücutlarına aşılarak, cennet ağaçlarının meyvelerinden yerler. (özlügüzelsözler.com - 18096)
güzel sözler Kıyamet gününde Ademoğulları’ndan, dağlar gibi sevapları bulunan kavimler, huzura çıkarılacaklar. Cennete yaklaşıp tam girecekleri sırada kendilerine; “Onda sizin hiçbir nasibiniz yoktur!” diye seslenilecek. (özlügüzelsözler.com - 18106)
güzel sözler Kıyamet günü Allah, insanları; çıplak, sünnetsiz ve dilleri tutulmuş olarak haşreder. (özlügüzelsözler.com - 18102)
güzel sözler İyi bilin ki vallahi ey Medine ahalisi! Sizler, muhakkak kıyamet gününden kırk gün önce burasını terk edecektir. (özlügüzelsözler.com - 18100)
güzel sözler Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile. (özlügüzelsözler.com - 18104)
güzel sözler Kıyamet gününde,halk arasında hüküm verilinceye kadar, herkes sadakasının gölgesindedir. (özlügüzelsözler.com - 18109)
güzel sözler Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır. (özlügüzelsözler.com - 18098)
güzel sözler Kıyamet kopacağı zaman bile,elinizde bir fidan bulunursa, kıyamet kopmadan dikebilecekseniz, hemen onu dikiniz. (özlügüzelsözler.com - 18111)
güzel sözler Kıyamet alametlerinden biride, ilmin gençler nezdin de aranmasıdır. (özlügüzelsözler.com - 18101)
güzel sözler Sapasağlam kalp sektesinden ölenler vardır. Kıyamet bir bakıma, kâinatın kalp sektesidir. (özlügüzelsözler.com - 18114)
güzel sözler Bildiğiniz bir şey sorulduğunda onu gizleyen kimse, kıyamet gününde ateşten bir gem vurulacaktır. (özlügüzelsözler.com - 18097)
güzel sözler Kıyamet günü insanların en çok azap görenleri; Allah’ın yarattıklarını taklit edenlerdir. (özlügüzelsözler.com - 18105)
güzel sözler Korkunç bir kurban bayramı olan kıyamet günü; inananlara bayram, öküzlere ölüm günüdür. (özlügüzelsözler.com - 18113)
güzel sözler Kıyamet gününde bilginlerin mürekkebi, şehitlerin kanı ile tartılır. (özlügüzelsözler.com - 18107)
güzel sözler İş ehline verilmezse, kıyamet yaklaşmış demektir. (özlügüzelsözler.com - 18099)
DİĞER SAYFALAR :
««   ÖNCEKİ   1 2   SONRAKİ   »»
Reklamlar

Kıyamet İle İlgili Özlü Güzel Sözler Toplamı : 19