Oyun Siteleri

Hükümdar İle İlgili En Güzel Özlü Sözler

güzel sözler Hükümdarların, arkadaş oldukları kişilere karşı vefasızlıkları ve kaybettikleri dostlara karşı teessürleri, bir dost kaybettikçe yenisini karşılayan fahişelerin vefasızlığına ve teessürüne benzer. (özlügüzelsözler.com - 15161)
güzel sözler En iyi hükümdarlar, “sokaktaki adam” gibi düşünenlerdir. (özlügüzelsözler.com - 15156)
güzel sözler Şahlıktan feragat edeni şah bil. Onun nuru, aysız ve güneşsiz parıldar. (özlügüzelsözler.com - 15167)
güzel sözler Hükümdar yanlışlık yaparsa, cezasını halk çeker. (özlügüzelsözler.com - 15160)
güzel sözler Hükümdar adaletli olursa, yeryüzün de Allah’ın adalet ve şefkatten uzak olursa, şeytanın halifesi olur. (özlügüzelsözler.com - 15157)
güzel sözler Hükümdar; haksız olarak köylüden bir yumurta alırsa, adamları bütün tavuklarını götürür. (özlügüzelsözler.com - 15159)
güzel sözler Sultanların ve büyüklerinin huzuruna girdiğinde daha yükseklerde seni gören, duyan ve daha çok borçlu olduğun, daha büyük bir sultanın olduğunu hatırla. (özlügüzelsözler.com - 15166)
güzel sözler Hükümdarlarla arkadaş olmak, göğsünde bir yılan taşımak gibidir; yılanların ne zaman zehirini akıtacağı anlaşılmaz. (özlügüzelsözler.com - 15164)
güzel sözler Hükümdarların en mutlusu, tilki postuna en iyi sarınanlar olmuştur. (özlügüzelsözler.com - 15162)
güzel sözler Padişah olsan da derler “er kişi niyyetine!” (özlügüzelsözler.com - 15165)
güzel sözler Hükümdarların insaf ve acımaları, çok kere halkın sevgisini kazanmak için bir siyasetten başka bir şey değildir. (özlügüzelsözler.com - 15163)
güzel sözler Bu dünya bir padişaha çok, iki padişaha dar gelir. (özlügüzelsözler.com - 15155)
güzel sözler Hükümdar asasının ne kadar ağır olduğunu bilen, onu yolda bulsa, elini bile sürmez. (özlügüzelsözler.com - 15158)
Reklamlar

Hükümdar İle İlgili Özlü Güzel Sözler Toplamı : 13