Eğitim Siteleri

Devlet Adamı İle İlgili En Güzel Özlü Sözler

güzel sözler Olgun devlet adamını sevindirmek isterseniz, eleştiriniz. Basit bir hükümet adamını sevindirmek isterseniz, övünüz. (özlügüzelsözler.com - 5084)
güzel sözler Devlet adamlarının yeminleri ile aşıkların yeminleri arasında bir fark yoktur. (özlügüzelsözler.com - 5078)
güzel sözler Devlet başkanı olmaktansa, haklı olmayı tercih ederim. (özlügüzelsözler.com - 5079)
güzel sözler Devlet adamı, devletin hizmetkârıdır. (özlügüzelsözler.com - 5074)
güzel sözler Cehennemde dağlar gibi büyük yılanlar, katırlar gibi akrepler vardır. Bunlar, maiyeti arasında adalet etmeyen devlet adamlarını zehirleyip duracaklardır. (özlügüzelsözler.com - 5073)
güzel sözler Bazı devlet adamları istikrar deyince, kendilerinin daima kendileriyle halef selef olmalarını anlarlar. (özlügüzelsözler.com - 5067)
güzel sözler Boş vakitleri için yüksek maaş alan insanlara, bürokrat denir. (özlügüzelsözler.com - 5072)
güzel sözler Devlet adamı; ne kadar acıda olsa, gerçekleri söyleyebilen adamdır. (özlügüzelsözler.com - 5076)
güzel sözler Diplomat; kadınların doğum gününü hatırlayan, yaşlarını unutan adamdır. (özlügüzelsözler.com - 5080)
güzel sözler Memuriyet, izzetli veya saadetli birer esarettir. (özlügüzelsözler.com - 5083)
güzel sözler Bir kimsenin devlet hizmetinde bir görevi yoksa, memleketin yönetimi için plan yapmasına gerek yoktur. (özlügüzelsözler.com - 5071)
güzel sözler Kendini ulusuna hizmet etmeye adayan siyasetçiye devlet adamı denir. Ulusun kendisine hizmet etmesi gerektiğini düşünen devlet adamına ise siyasetçi. (özlügüzelsözler.com - 19214)
güzel sözler Bir devletin zenginliği ve gücü; ne pamuğu ile, ne altını ile,ne de ipliği ile ölçülür. Devletin zenginliği ve gücü, en önce gerçek devlet adamlarıyladır. (özlügüzelsözler.com - 5069)
güzel sözler Bir diplomat “evet” derse, “belki” anlamını çıkarın. “Belki” derse de “hayır”....., ama bir diplomat “hayır” derse, o adam diplomat değildir. (özlügüzelsözler.com - 5070)
güzel sözler Elçiler, hükümetin gözleriyle kulaklarıdır. (özlügüzelsözler.com - 5082)
DİĞER SAYFALAR :
««   ÖNCEKİ   1 2   SONRAKİ   »»
Reklamlar

Devlet Adamı İle İlgili Özlü Güzel Sözler Toplamı : 19