Oyun Siteleri

Mumyalama Nasıl Yapılır?

noteMumyalama Nasıl Yapılır?

Mumyalama Nasıl Yapılır?

ÖLÜMSÜZLEŞTİRMENİN 7 ADIMI

 

I. Ölünün vücudu şarap ve baharatla yıkanır. Tüm parçalar çürümeden kaldırılır. Mumyalamayı yapan ilk önce uzun bir çengel kullanarak dikkatlice beyni çıkartır. Sonra karından derince bir şekilde içeriye doğru keserler ve iç organları dışarı alırlar ( Mide, karaciğer, akciğer ve bağırsaklar).

 

II. Vücut, sağlam kurutulmuş tuzun benzeri olan niton?un paketiyle beraber doldurulur. Sonra vücut natron ile beraber tamamen örtülür ve eğik biçimde yerleştirilir. Böylece vücudun içerisindeki tüm sıvılar dısarıya akar. Vücut kuru halde mumyalanmış olmalıdır, çıkan tüm parçalar da sonra yanına gömülür.

 

III. Vücut kurutulurken, iç organlar da kuru olmalıdır ve natronla beraber saklanır. Onlar keten kumaşın şeritiyle sarılır ve minik tabutun içine yerleştirilir. Sonra 4 bölmeli bir sandığa konulur.

 

IV. Vücut 40 gün sonra tamamen kurur ve büzülmüş olur. Vücut boşluğu içinden kaldırılır ve vücudun içi ve dışı yağ ve güzel kokulu baharatlarla yıkanır.

 

V. Mumyanın bası ve vücudu yağın içindeki keten kumaşla sımsıkı paketlenir, böylelikle Mısırlılar mumyaladıkları kisinin hayattaki halini yeniden elde etmek isterler.Mumya altın, kolye, yüzük, bilezik ve mücevheratlarla birlikte kapatılırdı.

 

VI. Tüm vücut kefen, kenarlık ve keten kumaşın şeridiyle örtülür. Mumya orijinal büyüklüğüne ve hacmine dönene kadar yapılır. Bu çok karışık bir iştir ve bir hafta gibi uzun bir zaman alır. Küçük esrarengiz nesneler keten örtü tabakasının altına yerleştirilir.

 

VII. Örtmeyi bitirdikten sonra, mumyanın basşı ruhunu tanıyana emin olana kadar bir portre maskesiyle örtülür. Maskelenmis mumya, yaldızlanmıs tahta tabutun içine yerleştirilir

tags

Ekleyen: Yönetici    Okunma:21418 kez

Okuyabileceğiniz Benzer Bilgiler :

next Dahi Olup Olmadığınızı Hemen Test Edin!

next Gazlı İçeceklerin Üzerinde Neden Hep Soğuk İçiniz İfadesi Vardır?

next İnanılmaz Spor Olayları-2

next Burnunuz Kanadığında Nasıl Durmanız Gerekir?

next Çay Hakkında Bilmedikleriniz

next Dünyadaki En Tehlikeli 12 Canlı Türü

next Gemiler Çok Ağır Olduğu Halde Neden Denizde Batmaz?

addİlginç Bilgi Eklemek İsterseniz Tıklayın...

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

Mumyalama Nasıl Yapılır?

İlginç Bilgiler Anasayfaya Dön