Oyun Siteleri
20 Ekim 2016 Perşembe

Mucitlerini Öldüren İcatlar -3

noteMucitlerini Öldüren İcatlar -3

Reklamlar

ilginçicat

Wan Hu - Roket Sandalye: Tarihin ilk mucit kazalarından. 16. yüzyılda Çin’de yaşanan bir olay. Wan Hu sandalyesine o yıllarda Çinliler’in eğlence için bolca kullandıkları fişeklerden bağlayıp uzaya gitmek istedi. Ancak, fitiller ateşlenir ateşlenmez Wan ve sandalyesi oldukları yerde infilak etti.

öldürenicatlar

Michael Dacre - Uçan Taksi: Dacre aslında uçağın değil girişimin mucidi. Olay 2009 yılında gerçekleşti. Eski bir pilot olan Dacre hava taksisi işine atılmaya karar verdi. Ancak, daha ilk seferinde uçağı Malezya’da düştü. Dacre hayatını kaybetti.

ilginçicatlar

William Bulluck - Baskı Makinesi: 1867 yılında Bullock zaten kullanılmakta olan baskı makinesinin bir üst versiyonunu yapmaya çalışıyordu. Yaptı da, ancak makine çalışırken bazı sorunlar oluştu. Bullock bunları düzeltmeye çalışırken bacağını makineye kaptırdı. Bacağını kurtarmasına rağmen bir terslik vardı. Kangren olduğu ortaya çıktı. Uzun süre bunu önemsemedi ve hastalığın son raddelerinde bacağı kesildiği sırada öldü.

mucidiniöldürenicat

İsmail bin Hammad el-Cevheri - Tahta Kanatlar: Kendisi Nişaburlu bir Türk. Yazdığı bir Arapça-Türkçe sözlük var. Kendisine tahtadan kanatlar yapıp bir caminin tepesine çıkmış ve uçmaya kalkışmış. Sonuç pek de başarılı olmamış. Çok fazla uzağa gidemeden yere çakılarak hayatını kaybetmiş.

Ekleyen : Editör     Okunma : 6927 kez

tags mucitlerini öldüren icatlar ölümcül icatlar icatlar ilginç icatlar bunları biliyor muydunuz? Wan Hu Michael Dacre William Bulluck İsmail bin Hammad el-Cevheri

Okuyabileceğiniz Benzer Bilgiler :

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

next YAZILAN YORUMLAR (5 yorum yazılmış)

box Aysel Öztürk :bu site çok bilimsel ve çok güzel
box defne çayoğlu :çokk süper bir site herkeze tavsiye ederimmmm ben bu siteye 10 10 veririmmmmmmmmmm- -:)
box mehmet akan :sevdim ben siteyi çok bilgili
box kız :ilginç sevdim ya ben bu siteyi:):):):
box selin :ilginç sevdim ya ben bu siteyi:):):):)

Mucitlerini Öldüren İcatlar -3

İlginç Bilgiler Anasayfaya Dön