Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Küçük Yazım Tavsiyeleri (Ofis Belgeleri)

computerKüçük Yazım Tavsiyeleri (Ofis Belgeleri)

1-Word'de çalışırken sadece yeni bir paragrafa geçmek için ENTER tuşunu kullanın.Alt satıra geçmek için kesinlikle ENTER tuşunu kullanmayın .Bir satır dolunca otomatik olarak bir alt satırdan devam edecektir.

 

2-Herhangi bir işlemi yanlış yapınca veya silince telaşlanmayın.CTRL ve Z tuşuna birlikte basın.Bu olay en son yaptığınız işlemi geri alacaktır.

 

3-Çok sayıda boşluk bırakmak yerine TAB tuşunu kullanın

 

4-Aynı hizaya gelmesini istediğiniz kelimelerin arasına TAB tuşu bırakın

 

5-Bir yazıyı ortaya almak için yazının başına bir sürü boşluk bırakmayın.Araç çubuğundaki ortala düğmesine veya kısayol sekmesi olan CTRL ve R tuşlarına basın.Otomatik olarak ortalanacaktır.

 

6-Word veya herhangi bir Windows programı ile çalışırken en önemli şey veri seçmektir.Çünkü yaılacak bir çok işlem seçili kısım üzerinde olacaktır.Biçimini değiştireceğiniz kısmı fare veya klavye ile değiştirin.

 

7-Klavyede şapkalı harf yazmak için herhangi bir tuş bulunmaz.Bu karakteri yazmanın kolay yolu ise (Türkçe Q klavyelerde) 3 tuşunun üzerinde şapka işareti bulunur .SHİFT tuşu ile birlikte 3'e basarsanız şapka aktif hale

 

gelecektir.Fakat ekranda şapka işaretini göremeyiz.Bu esnada hangi harfin üzerine şapka işareti yapılacaksa o harfe basılır harf şapkalı olarak görünür.

 

8-Sayfayı yatay olarak kullanmak istersek Dosya menüsünden Sayfa Yapısı komutu seçilir ve açılan pencerede Kenar Boşlukları kısmından Yatay seçeneğini işaretleyin.

 

9-Dökümanlarınızı yazıcıdan çıkarmak istediğinizde ya Dosya menüsünden Yazdır komutunu seçin.Yada CTRL + P tuşlarına aynı anda basın.

 

K I S A Y O L S E K M E L E R İ

 

Kopyala CTRL + C

 

Yapıştır CTRL + V

 

Kes CTRL + X

 

Kaydet CTRL + S (Yazdığınızı sık sık kaydedin)

 

Kalın CTRL + K

 

Eğik CTRL + T

 

Altı Çizili CTRL + Shift + A

 

Sola yanaşık yaz CTRL + L

 

Sağa yanaşık yaz CTRL + G

 

Ortalayarak yaz CTRL + R

 

İki yana yanaşık yaz CTRL + D

 

Yazdırma CTRL + P

 

Tümünü Seç CTRL + A

 

Kelime seçme CTRL + Shift + sağ - sol ok

 

Doküman Başı CTRL + Home

 

Doküman sonu CTRL + End

 

Ekleyen: dersimiz.com    Okunma: 18198 kez

tags KÜÇÜK YAZIM TAVSİYELERİ bilgisayar kaynakları bilgisayar öğren pc kaynakları bilişim teknolojileri bilgisayar eğitimi faydalı yazılar

Reklamlar

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

leftBilgisayar Yazıları Anasayfaya Dön