eğitim sitesi

Küçük Yazım Tavsiyeleri (Ofis Belgeleri) hakkında bilgi

computerKüçük Yazım Tavsiyeleri (Ofis Belgeleri)

1-Word’de çalışırken sadece yeni bir paragrafa geçmek için ENTER tuşunu kullanın.Alt satıra geçmek için kesinlikle ENTER tuşunu kullanmayın .Bir satır dolunca otomatik olarak bir alt satırdan devam edecektir.

2-Herhangi bir işlemi yanlış yapınca veya silince telaşlanmayın.CTRL ve Z tuşuna birlikte basın.Bu olay en son yaptığınız işlemi geri alacaktır.

3-Çok sayıda boşluk bırakmak yerine TAB tuşunu kullanın

4-Aynı hizaya gelmesini istediğiniz kelimelerin arasına TAB tuşu bırakın

5-Bir yazıyı ortaya almak için yazının başına bir sürü boşluk bırakmayın.Araç çubuğundaki ortala düğmesine veya kısayol sekmesi olan CTRL ve R tuşlarına basın.Otomatik olarak ortalanacaktır.

6-Word veya herhangi bir Windows programı ile çalışırken en önemli şey veri seçmektir.Çünkü yaılacak bir çok işlem seçili kısım üzerinde olacaktır.Biçimini değiştireceğiniz kısmı fare veya klavye ile değiştirin.

7-Klavyede şapkalı harf yazmak için herhangi bir tuş bulunmaz.Bu karakteri yazmanın kolay yolu ise (Türkçe Q klavyelerde) 3 tuşunun üzerinde şapka işareti bulunur .SHİFT tuşu ile birlikte 3’e basarsanız şapka aktif hale
gelecektir.Fakat ekranda şapka işaretini göremeyiz.Bu esnada hangi harfin üzerine şapka işareti yapılacaksa o harfe basılır harf şapkalı olarak görünür.

8-Sayfayı yatay olarak kullanmak istersek Dosya menüsünden Sayfa Yapısı komutu seçilir ve açılan pencerede Kenar Boşlukları kısmından Yatay seçeneğini işaretleyin.

9-Dökümanlarınızı yazıcıdan çıkarmak istediğinizde ya Dosya menüsünden Yazdır komutunu seçin.Yada CTRL + P tuşlarına aynı anda basın.

K I S A Y O L S E K M E L E R İ

Kopyala CTRL + C
Yapıştır CTRL + V
Kes CTRL + X
Kaydet CTRL + S (Yazdığınızı sık sık kaydedin)
Kalın CTRL + K
Eğik CTRL + T
Altı Çizili CTRL + Shift + A
Sola yanaşık yaz CTRL + L
Sağa yanaşık yaz CTRL + G
Ortalayarak yaz CTRL + R
İki yana yanaşık yaz CTRL + D
Yazdırma CTRL + P
Tümünü Seç CTRL + A
Kelime seçme CTRL + Shift + sağ – sol ok
Doküman Başı CTRL + Home
Doküman sonu CTRL + End

Ekleyen : Yönetici     Okunma : 14448 kez

tags KÜÇÜK YAZIM TAVSİYELERİ bilgisayar kaynakları bilgisayar öğren pc kaynakları bilişim teknolojileri bilgisayar eğitimi faydalı yazılar

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

Bilgisayar Kullanımı Hakkında Faydalı Bilgiler