Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Dosyaları Sağ Tıklayıp Göndermek

computerDosyaları Sağ Tıklayıp Göndermek

Sabit diskinizdeki bir dosyayı bir yerden başka bir yere kopyalamak veya taşımak için kaynak ve hedef klasörü açmak,dosyaları seçmek ve fare ile sürüklemek zorunuza mı gidiyor? O vakit bu püf noktasını deneyiniz hemen.Uyguladığınızda seçili durumda olan herhangi bir dosya veya dosyaları FİLE menüsünden (veya sağ tıklama menüsünden) COPY TO FOLDER veya MOVE TO FOLDER seçeneğini kullanarak istediğiniz klasöre kopyalayabilecek veya taşıyabileceksiniz.Sadece ekrana gelecek olan diyalog kutusu içerisindeki listeden hedef klasörü seçip TAMAM düğmesine basmanız yeterli olacak.Bunun için yapacağınız işlem aşağıdaki adımları takip etmek olacaktır.

 

1. START menüsünden RUN komutunu çalıştırın.

 

2. Ekrana gelecek olan diyalog kutusu içerisinde REGEDIT yazıp ENTER tuşuna basın.

 

3. Registry editörü ekrana gelecektir.Sol taraftaki araç yapısını kullanarak HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers bölümüne gelin.

 

4. Bu bölüme geldiğinizde Registry editörünün EDIT menüsünden NEW * KEY komutunu çalıştırın.

 

5. Oluşturulacak olan yeni klasörün adını aynen {C2FBB630-2971-11D1-A18C-OOC04FD75D13} yapın.

 

6. Tekrar ContextMenuHandlers anahtarını seçili duruma getirin.

 

7. EDIT menüsünden NEW * KEY komutunu çalıştırın.

 

8. Oluşturulacak olan yeni klasörün adını aynen (C2FBB631-2971-11D1-A18C-OOC04FD75D13) yapın.

 

9. Registry editörünü kapatın. Bundan sonra herhangi bir dosya, dosyalar veya klasörün üzerine sağ fare düğmesi ile tıkladığınızda açılacak olan menüde COPY TO FOLDER (Klasöre Kopyala) ve MOVE TO FOLDER (Klasöre Taşı) seçeneklerini göreceksiniz.COPY TO (Kopyala) ile dosyaları kopyalayabilir, MOVE TO (Taşı) ile taşıyabilirsiniz. NOT: Bu püf noktası Windows 98/NT/ME/2000 sürümlerinde çalıştırılabilir.

 

Ekleyen: dersimiz.com    Okunma: 9884 kez

tags DOSYALARI SAĞ TIKLAYIP GÖNDERMEK bilgisayar kaynakları bilgisayar öğren pc kaynakları bilişim teknolojileri bilgisayar eğitimi faydalı yazılar

Reklamlar

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

leftBilgisayar Yazıları Anasayfaya Dön