Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bellekte Saklanan .dll'lerin Silinmesi

computerBellekte Saklanan .dll'lerin Silinmesi

Dikkat:Üst ve Orta dereceli kullanıcılar bu ayarlara girebilirler.Yeni kullanıcılar uzman kullanıcı yardımı almalıdırlar.

 

Windows Explorer,.dll (Dynamic Link Libraries) dosyalarını,sözkonusu .dll'leri kullanan program kapandıktan sonra da bir süre bellekte tutmaya devam eder.Bu uygulama bazı durumlarda işe yaramakta olsa da yine de system performansınızı düşürdüğüne inanıyorsanız Registery'de yapacağınız bir değişiklikle bu durumu önleyebilirsiniz.Bunun için ilk olarak Start(Başlat)/Run(Çalıştır) yolunu izleyerek açılan komut satırına regedit yazıpregistery'i açın.

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer] anahtarını bulun.Bu anahtar altında 'AlwaysUnloadDLL' isimli bir alt anahtar yaratın.Bu yarattığınız anahtarın değerini de 1 olarak atayın.Bilgisayarı yeniden başlattığınızda Windows Explorer .DLL'leri bellekte saklamayacaktır.

 

Ekleyen: dersimiz.com    Okunma: 17118 kez

tags BELLEKTE SAKLANAN .DLL LERİN SİLİNMESİ bilgisayar kaynakları bilgisayar öğren pc kaynakları bilişim teknolojileri bilgisayar eğitimi faydalı yazılar

Reklamlar

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

leftBilgisayar Yazıları Anasayfaya Dön