Eğitim Sitesi

Vatan Sevgisi

belirli günlerVatan Sevgisi

VATAN SEVGİSİ

Vatan; üzerinde bağımsız yaşadığımız, milletimiz ve ailemizle hatıralarımızı oluşturduğumuz, kültürümüzün, devletimizin ve tarihimizin ortak öğesi toprak parçasıdır. Ancak o kadar mıdır vatan? Sadece toprak parçası mıdır? Bir toprak parçası için mi o kadar kan dökülmüştür?

                Yaşamımızı sürdürdüğümüz, kökenimizin olduğu, iyi ve kötü yaşantılarımız, geçmişimiz, nefes alıp verdiğimiz her şeydir vatan. Her yerde bir avuç toprak bulunabilir, yaşam devam ettirilebilir. Uğruna bu kadar savaşıldığına göre vatana yüklediğimiz anlam çok büyüktür.

                Öncelikle vatanımızı korumak, sonra da bu değerli varlığa yakışır bir hayat sürdürmemiz gerekir.  Vatanımızı güzelleştirmek, birlik ve beraberlik içinde ona layık bir hayat sürdürmemiz gerekir.

                Zannetmiyorum ki bu topraklar üzerinde yaşayıp da vatanını sevmeyen biri olsun. Her bireyin görevi Vatan Sevgisi ile ilgili  farkındalığı arttırmak ve bu konuda biraz daha düşünmeyi sağlamaktır.

                Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar değerlidir. Bize düşen kalplerimizdeki sevgi ve bağlılıkla vatanımıza hak ettiği değeri verip her zaman, her durumda sahip çıkmak ve onu korumaktır.

Ekleyen: Betül Özen    Okunma: 20848

tags

reklamlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

Çanakkale Zaferi (Kahramanlık Günü ) : Vatan Sevgisi